У сучасному світі, коли на кожному кроці можна знайти рекламу "чудодійних" ліків, важливо розрізняти справжні медичні рекомендації від маркетингових ходів.

Лікар Дмитро Муштин, у своєму дописі в Instagram, розповів про препарати, які часто призначаються без необхідності та доказової ефективності. Давайте розглянемо цей список детальніше.

Краплі з антибіотиком в ніс на зелені соплі

Лікар пояснює, що виділення з носа проходять природні етапи змін: з прозорих та рідких у перші два дні до густих, жовто-зелених на п'ятий день. Це нормальний процес, що не потребує застосування антибіотиків у вигляді крапель.

Краплі в нос. Фото з відкритих джерел

Краплі зі сріблом в ніс

За словами Дмитра Муштина, немає достатніх доказів ефективності препаратів цієї групи. Вони не показали значущих результатів у лікуванні захворювань носоглотки.

Популярні новини зараз
Виконавча служба не пощадить ухилянтів – заберуть квартиру і дружини теж Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Ніфуроксазид при кишкових інфекціях

Цей препарат не впливає на перебіг вірусних кишкових інфекцій. При бактеріальній природі захворювання слід використовувати антибіотики інших груп.

Сорбенти, протиалергічні при гельмінтозах

Лікар наголошує, що немає жодних схем лікування та профілактики гельмінтозів, які включають сорбенти та протиалергічні препарати. Використання протигельмінітних засобів без конкретних показань також не рекомендовано.

Антибіотики, бо температура більше 3 днів

Часто лікарі призначають антибіотики для профілактики ускладнень, якщо температура тримається більше трьох днів. Це невиправданий підхід, оскільки антибіотики не знижують температуру, а їх безконтрольне використання може призвести до резистентності бактерій.

Пігулки. Фото Freepik
Пігулки. Фото Freepik

Валер'янка та подібні "заспокійливі"

Призначення магнію для зниження активності дитини є безпідставним. Такі препарати не мають доведеної ефективності в контролі поведінки дітей.

Протикашльові (Синекод, Рапітус)

Одночасне застосування протикашльових та відхаркувальних засобів може призвести до застою слизу в дихальних шляхах, що збільшує ризик бронхоспазму та інфекцій.

Інгаляції із пульмікортом, будесонідом при кашлі

Призначення цих препаратів повинно базуватися на конкретних причинах кашлю, таких як бронхіальна астма чи хронічний обструктивний бронхіт. В іншому випадку, їх застосування недоцільне.

Вітамін D та препарати кальцію

Деякі лікарі призначають ці препарати для прискорення закриття тім'ячка чи лікування дисплазії суглобів, хоча вони не мають доведеної ефективності у цих випадках.

Вітаміни
Вітаміни

Укрлів/урсофальк, пиття водички та глюкози при фізіологічній жовтяниці

Ці препарати не мають доказової ефективності при лікуванні фізіологічної жовтяниці новонароджених і не повинні використовуватися.

Нагадаємо, Випадіння волосся — не вирок: 7 способів подолати його

Раніше ми розповідали, що Вісцеральний жир піде: як звичайні яйця можуть допомогти схуднути у животі

Також, Двоїться в очах і паморочиться в голові: якщо пропустите це, то запустите діабет або навіть анемію