У сучасному світі, коли на кожному кроці можна знайти рекламу "чудодійних" ліків, важливо розрізняти справжні медичні рекомендації від маркетингових ходів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЛікар Дмитро Муштин, у своєму дописі в
Краплі з антибіотиком в ніс на зелені соплі
Лікар пояснює, що виділення з носа проходять природні етапи змін: з прозорих та рідких у перші два дні до густих, жовто-зелених на п'ятий день. Це нормальний процес, що не потребує застосування антибіотиків у вигляді крапель.
Краплі зі сріблом в ніс
За словами Дмитра Муштина, немає достатніх доказів ефективності препаратів цієї групи. Вони не показали значущих результатів у лікуванні захворювань носоглотки.
Ніфуроксазид при кишкових інфекціях
Цей препарат не впливає на перебіг вірусних кишкових інфекцій. При бактеріальній природі захворювання слід використовувати антибіотики інших груп.
Сорбенти, протиалергічні при гельмінтозах
Лікар наголошує, що немає жодних схем лікування та профілактики гельмінтозів, які включають сорбенти та протиалергічні препарати. Використання протигельмінітних засобів без конкретних показань також не рекомендовано.
Антибіотики, бо температура більше 3 днів
Часто лікарі призначають антибіотики для профілактики ускладнень, якщо температура тримається більше трьох днів. Це невиправданий підхід, оскільки антибіотики не знижують температуру, а їх безконтрольне використання може призвести до резистентності бактерій.
Валер'янка та подібні "заспокійливі"
Призначення магнію для зниження активності дитини є безпідставним. Такі препарати не мають доведеної ефективності в контролі поведінки дітей.
Протикашльові (Синекод, Рапітус)
Одночасне застосування протикашльових та відхаркувальних засобів може призвести до застою слизу в дихальних шляхах, що збільшує ризик бронхоспазму та інфекцій.
Інгаляції із пульмікортом, будесонідом при кашлі
Призначення цих препаратів повинно базуватися на конкретних причинах кашлю, таких як бронхіальна астма чи хронічний обструктивний бронхіт. В іншому випадку, їх застосування недоцільне.
Вітамін D та препарати кальцію
Деякі лікарі призначають ці препарати для прискорення закриття тім'ячка чи лікування дисплазії суглобів, хоча вони не мають доведеної ефективності у цих випадках.
Укрлів/урсофальк, пиття водички та глюкози при фізіологічній жовтяниці
Ці препарати не мають доказової ефективності при лікуванні фізіологічної жовтяниці новонароджених і не повинні використовуватися.
Нагадаємо, Випадіння волосся — не вирок: 7 способів подолати його
Раніше ми розповідали, що Вісцеральний жир піде: як звичайні яйця можуть допомогти схуднути у животі
Також, Двоїться в очах і паморочиться в голові: якщо пропустите це, то запустите діабет або навіть анемію