Жування гумки — це звичка, про яку ми часто не замислюємося. Як і чистка зубів або похід до ванної кімнати перед виходом з дому, жувальна гумка стала частиною повсякденного життя. Однак щоденне жування гумки має свої наслідки, про які варто знати.

Контроль ваги

Жувальна гумка допомагає контролювати апетит і знижує бажання перекусити. Насичений смак і процес жування надсилають сигнали до мозку, які допомагають придушити апетит. Це може стати приємною альтернативою солодощам, зменшуючи споживання зайвих калорій. Деякі дослідження навіть показують, що жування гумки сприяє зниженню ваги у людей з ожирінням.

Жувальна гумка, скріншот: YouTube
Жувальна гумка, скріншот: YouTube

Зниження стресу

Жування гумки має заспокійливий ефект, знижуючи рівень стресу. Воно допомагає залишатися спокійним у напружених ситуаціях. Це проста альтернатива для зниження тривожності, яку можна додати до інших методів, таких як фізична активність і здоровий сон.

Покращення концентрації

Жування гумки покращує приплив крові до мозку, що підвищує концентрацію та фокусування. Під час виконання завдань жування гумки покращує пильність, пам'ять, розуміння та ухвалення рішень. Це робить її корисним інструментом для покращення продуктивності.

Популярні новини зараз
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Покращення травлення

Жування гумки після їжі сприяє кращому травленню, врівноважуючи рівень шлункової кислоти. Слина, що виділяється під час жування, допомагає травленню і зменшує дискомфорт у шлунку.

Жуйка, фото gettyimages
Жуйка, фото gettyimages

Покращення пам'яті

Жувальна гумка стимулює мозкову діяльність, покращуючи пам'ять та концентрацію. Користь для пам'яті зберігається лише під час жування гумки, і це може бути пов'язано з покращенням кровотоку до мозку.

Хоча жування гумки має багато переваг, постійне жування може спричинити негативні наслідки, такі як біль у щелепі, головний біль, діарея та карієс. Щоб уникнути цих проблем, обмежуйте кількість жувальної гумки до однієї на день і вибирайте варіанти без цукру.

Нагадаємо, Вісцеральний жир піде: як звичайні яйця можуть допомогти схуднути у животі

Раніше ми розповідали, що Огірок - не просто "водичка": вчені відповіли, краще їсти їх зі шкіркою, або - без

Також, Забудьте про карієс: що їсти, щоб зберегти зуби міцними