Для багатьох українських родин картопля є основною культурою, тож важливо знати, коли краще викопувати бульби, щоб вони довго зберігалися та не проростали.

Час викопування картоплі залежить від декількох факторів: сорту картоплі, погодних умов, і навіть особливостей ґрунту. Незважаючи на те, що багато хто звик викопувати картоплю в кінці літа чи на початку осені, деякі сорти потребують більш раннього збирання.

Картопля, фото pxhere
Картопля, фото pxhere

Визначення готовності картоплі

Основним показником зрілості картоплі є стан бадилля. Якщо воно жовтіє і підсихає, це свідчить про те, що картопля вже дозріла. Але варто бути обережними – не завжди повне висихання бадилля є найкращим сигналом. Агрономи рекомендують перевіряти стан бульб безпосередньо під землею. Для цього можна підкопати один-два кущі і оцінити щільність шкірки та розмір бульб.

Популярні новини зараз
Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Типи сортів та терміни їх збирання

  • Ранні сорти – дозрівають за 50-65 днів. Їх можна починати збирати вже в середині літа.
  • Скоростиглі сорти – готові до збирання через 65-86 днів.
  • Середньостиглі сорти – збирання починається через 85-95 днів.
  • Середньопізні сорти – дозрівають за 95-105 днів.
  • Пізні сорти – їх викопують через 110 днів після посадки.

Правильна підготовка до зберігання

Перед тим, як закласти картоплю на зберігання, її слід добре просушити. Якщо погода суха і тепла, це можна зробити прямо на полі, розсипавши бульби тонким шаром. Потім картоплю зберігають у прохолодному, добре вентильованому приміщенні при температурі від 4,5 до 7°C.

Додаткові поради

Не зберігайте картоплю поруч із фруктами – яблука і банани виділяють етилен, що прискорює проростання бульб.

Регулярно перевіряйте стан картоплі – видаляйте плоди, що почали гнити або сохнути.

Правильний підхід до збирання та зберігання картоплі допоможе вам насолоджуватися свіжими та смачними бульбами аж до весни. Пам'ятайте, що кожен сорт потребує індивідуального підходу, і нехтування цими рекомендаціями може призвести до втрати значної частини врожаю.

Нагадаємо, Чим підживити малину, щоб отримати рясний урожай

Раніше ми розповідали, що Смачно, але брудно: як відмити руки від соковитих ягід шовковиці

Також, Паразит не виживе: народні засоби від дротяника, які допоможуть зберегти врожай