Іноді нам доводиться лягати спати пізно вночі, можливо, це ніяк не впливає на організм загалом... проте, якщо це відбувається систематично, тоді надалі на нас чекають проблеми — і психологічне здоров'я страждає на одне з перших.

Про це повідомляє HuffPost.

Сон, скріншот: Youtube
Сон, скріншот: Youtube

У недавньому дослідженні, опублікованому в журналі Psychiatry Research, проаналізували дані про сон і здоров'я 73 888 людей із Великобританії. Виявилося, що ті, хто регулярно лягав спати після 1 ночі, частіше страждали на психічні розлади, зокрема депресії та тривожності, порівняно з тими, хто відходив до сну до півночі.

Вчені пояснюють, що якщо людина засинає ближче до першої години ночі, то прокидається лише через кілька годин після світанку.

Популярні новини зараз
Злидні чи гідна старість: якою пенсією "віддячать" українцям, які працювали за копійки ПФУ проведе перевірку пенсіонерів: хто отримає більше Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше
Показати ще

Але для нашого організму важливо вчасно отримувати потужні сигнали про настання дня у вигляді ранкового сонячного світла. Відсутність чи нечіткість таких сигналів може порушувати природні біологічні ритми, що негативно позначається на мозку.

Чоловік з безсонням
Чоловік з безсонням

Крім того, нічна активність часто пов'язана з імпульсною та дезадаптивною поведінкою.

"У мозку є механізми, що регулюють поведінку, імпульсивність і гальмування... Якщо ви не спите достатньо і лягаєте пізно, ці механізми зазвичай знижуються, що може спричинити проблеми з психічним здоров'ям", - зазначає доцент психіатрії Піттсбурзького. університету Метью Лерер.

Нагадаємо, зуби можна полікувати безкоштовно, якщо цінник менше 24 952 грн: Кабмін розширив перелік послуг

Як повідомляв "Знай.uа", на Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів

Знай.uа писав, випадання волосся - не вирок: 7 способів подолати його