Після настання тепла люди все більше часу проводять на вулиці, що підвищує ризик зараження правцем. Це небезпечне захворювання викликається бактерією Clostridium tetani, яка мешкає у ґрунті та кишечнику тварин.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВона може потрапити в організм через бруд у рану, укуси тварин або травми гострими предметами, попереджає МОЗ.
Симптоми правця можуть проявитися через 3-21 день після інфікування і включають:
- порушення сну,
- дратівливість,
- лихоманку,
- надмірне
- потовиділення,
- підвищення м'язового тонусу,
- болі в голові та м'язах,
- спазми та ригідність м'язів, особливо в області обличчя та шиї,
- труднощі з ковтанням,
- підвищену чутливість до світла та звуків,
- а також тривалі спазми м'язів, при яких тіло згинається дугою.
Злякалися? Не варто. Вакцину проти правця вже винайдено людством, і вона безкоштовна в Україні. Вона ефективно знижує ризик захворювання і завдяки масовій вакцинації з 1988 року захворюваність скоротилася на 97%.
В Україні вакцинація входить до календаря профілактичних щеплень, починаючи з дитинства та продовжуючи кожні 10 років протягом життя.
- Згідно з цим календарем, дитина отримує шість щеплень: у два, чотири та шість місяців, а також у півтора роки, шість та шістнадцять років.
- Після цього регулярна вакцинація рекомендується кожні десять років: 26, 36, 46 і далі.
Якщо у вас чи когось із ваших близьких є підозра на симптоми правця, необхідно терміново звернутися до лікаря. Перед отриманням медичної допомоги важливо ретельно очистити рану чистою водою з милом, обробити антисептиком і накласти стерильну пов'язку для захисту від зараження.
Вакцинація є основним засобом захисту від правця. Поговоріть зі своїм сімейним лікарем про важливість вакцинації для вас та ваших близьких, щоб забезпечити надійний захист та спокій щодо вашого здоров'я.
Нагадаємо, г люк мозку чи серйозна проблема? Експерт із психології розповів про ризики панічних атак
Раніше ми писали про те, що про пасну хворобу атакувала Україну - під "прицілом" в основному діти: лікарі попередили, що робити
Крім того, Знай.ua повідомляв, з ласуном привід захвилюватися? Про що попереджає непереборна потяг до солодощів