Український винахідник Геннадій Карпов з Дніпропетровщини запропонував просте та ефективне рішення для підтримки низької температури в холодильнику під час відключень електроенергії.

Цей винахід, названий "акумуляторами холоду", можна легко створити в домашніх умовах з мінімальними витратами. Ось детальний гід, як це зробити.

Для створення акумулятора холоду знадобляться:

 • Пластикова пляшка з-під мінеральної води ємністю 1,5 літра
 • 180-200 грамів звичайної солі (6-7 столових ложок з гіркою)

  Пластикова пляшка. Фото: скрін youtube
  Пластикова пляшка. Фото: скрін youtube

Геннадій підкреслює, що для цієї мети підходить будь-яка кухонна сіль, окрім морської, оскільки вона має нижчий вміст хлориду натрію (NaCl), що знижує ефективність.

Популярні новини зараз
Асфальт буде плавитись під ногами: в Україну знову повернеться спекотна погода Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші
Показати ще

Процес виготовлення

 1. Спочатку заповніть пластикову пляшку 180-200 грамами солі. Це приблизно 6-7 столових ложок з гіркою.
 2. Залийте пляшку прохолодною водою з-під крану, залишаючи 3-4 см повітряного простору. Це необхідно, щоб уникнути розриву пляшки при замерзанні рідини.
 3. Закрийте пляшку і добряче потрясіть, щоб сіль повністю розчинилася у воді. При цьому щільність розчину збільшується, тому залиште 4-5 см повітря після розчинення солі.
 4. Помістіть пляшку в морозильну камеру. Якщо ви плануєте створити кілька акумуляторів, заморожуйте їх поступово, щоб уникнути перевантаження морозильної камери.

  Морозилка. Фото Freepik
  Морозилка. Фото Freepik

Після того, як ви підготували 4-6 таких акумуляторів, вони зможуть підтримувати низьку температуру у вашому морозильнику протягом 4-5 годин при відключенні електрики. Для основної холодильної камери Геннадій радить використовувати акумулятори з меншою концентрацією солі — 90-100 грамів на півторалітрову пляшку. Це забезпечить температуру танення від -3 до -5 градусів Цельсія, що є достатнім для збереження свіжості продуктів.

Геннадій Карпов рекомендує завжди тримати готові акумулятори у морозильнику. Як тільки електропостачання припиняється, використовуйте їх негайно для підтримки холоду в холодильнику.

Нагадаємо, Як правильно користуватись мікрохвильовкою - кожен другий робить ці помилки

Раніше ми розповідали, що Біжіть на кухню і перевіряйте: навіщо треба палити лавровий лист

Також, Вентилятор замість кондиціонера: що точно не можна робити з цим приладом - такі "лайфгаки" можуть коштувати життя