Важливі події останнього пленарного тижня Парламенту

Вето президента Володимира Зеленського, бізнес-напрямок та санкційні покарання за нарко-витівки, як днями були допущені 32-річним парламентарем Олександром Юрченком – ці питання увійшли до переліку топових напрямів роботи в сесійній залі цього тижня. Та, як виявилося, буквально кілька годин тому список законопроектів, що от-от має потрапити до сесійної зали, був розширений. І змиритися з ним можуть далеко не всі – ані українці, ані деякі нардепи. Деталі з'ясовували Знай.ua.

Журналісти, Верховна Рада - фото Знай.ua
Журналісти, Верховна Рада - фото Знай.ua

Контрабанда, електронні резиденти і "оборонка"

Окрім головних тем останнього пленарного тижня ВРУ, озвучених Головою Парламенту, сьогодні Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання – на 16.00 13 липня.

Серед питань:

-зміна ККУ щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів;

Популярні новини зараз
Війна має закінчитися до жовтня? Відома астрологиня не потішила українців: "Ми знову матимемо повтор" В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури "За*бали тупо в дошку": українці не витримують "квестів" із передачею показників лічильників Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

-реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності

-особливості оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів та ін.

13 липня, порядок денний - скріншот
13 липня, порядок денний - скріншот

Верховна Рада - фото ВРУ
Верховна Рада - фото ВРУ

"Антимовні фантазії": збунтувалися і нардепи, і соцмережі

Втім, справжній галас здійняв інший законопроект. І стосується він важливих мовних питань.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.

"Як повідомляють колеги з бюджетного Комітету, цього разу Слуги хочуть протиснути свої "антимовні фантазії" через абсолютно непрофільний бюджетний законопроект № 5551-2 – "Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам'яток культурної спадщини", - наголошує нардеп Наталія Піпа.

Наталія Піпа - фото з Фейсбук
Наталія Піпа - фото з Фейсбук

У разі його прийняття буде здійснено:

  • виведення кіно й телебачення з-під дії мовного закону.
  • скасування необхідності держслужбовцям підтверджувати володіння державною мовою та ін.

Коментар - скріншот
Коментар - скріншот

"Це справжнє знущання над мовою, мовним законом і над українцями. Та ще й в останній пленарний тиждень цієї сесії, щоб до осені неможливо було щось змінити... Розгляд на Комітеті – в середу. Винесення в сесійну залу – в четвер. Разом з проукраїнськими депутатами будемо блокувати ці правки на Комітеті і в сесійній залі", - зазначає народний депутат України Наталія Піпа.

Наталія Піпа - фото з Фейсбук
Наталія Піпа - фото з Фейсбук

Таким ходом речей вкрай незадоволені і користувачі соцмереж.

День вишиванки, фото: Уніан
День вишиванки, фото: Уніан

"Таке враження, що тому і пропустили закон про корінні народи. А цей закон якщо пройде, то України ближчим часом годі чекати", - відзначає Людмила Поліщук.

Коментар - скріншот
Коментар - скріншот

"Як же ж вони дістали!!! Мовою розмовляють, а язиком лижуть!!! Скільки їм це пояснювати???!!!", - пише автор одного з коментарів Юрій Романчук.

Коментар - скріншот
Коментар - скріншот

"Вже зовсім офігіли. Лізуть у всі шпаринки", - пише користувач Фейсбуку Ivanna Lvivna.

Коментар - скріншот
Коментар - скріншот

Слуга Народу - фото з сайту СН
Слуга Народу - фото з сайту СН

Тож чи потрапить даний законопроект до сесійної зали та про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.

Також Знай.ua писав, що Росія "в'яже" тисячі українців до армії і готує ядерні сховища в Криму – в МЗС заявили про потужний старт деокупації.

Раніше Знай.ua повідомляв, що Зеленський звернувся із важливою заявою: запуск плану повернення Криму і мега-пастка над Україною.