Дачники і городники часто стикаються з дуже неприємною ситуацією, коли помідори, що ще недозріли, починають гнити. Вони покриваються чорними плямами на нижній стороні і доводиться частини майбутнього врожаю позбутися, не дочекавшись його повного дозрівання.

Один з українських блогерів-дачників пояснив, чому відбувається таке гниття помідорів, а також що з цим можна зробити.

Помідор. Фото з сайту Pexels
Помідор. Фото з сайту Pexels

Чому помідори починають гнити

Причини гнилі помідорів криються не в зараженні комахами або якоїсь хвороби. Цю проблему фермери називають "чорне дно" і вона виникає через нестачу кальцію, спричиненого посушливими умовами.

А помідори потребують кальцію протягом усього зростання та дозрівання, цей мікроелемент важливий як для коренів, так і плодів. А переноситься він лише за допомогою вологи.

Популярні новини зараз
Пенсіонери мають право на виплату в 13 тисяч гривень: як оформити підвищену пенсію Українцям остаточно випатрають гаманці: в уряді вигадали нові податки Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші
Показати ще

Розсада на дачі, скріншот: YouTube
Розсада на дачі, скріншот: YouTube

Якщо погода суха, води мало, кальцій перестає циркулювати, помідорам його не вистачає і починається гнилизна. Саме тому помідори часто рекомендують удобрювати яєчною шкаралупою. Такий метод шкоди не принесе, але наситити рослини кальцієм не сильно допоможе.

Кальція має бути достатньо у ґрунті, а ще помідорам життєво необхідна вода, яка приноситиме мінерал у плоди. І особливо до цієї проблеми чутливі ранні помідори.

Помідори, фото: Getty Images
Помідори, фото: Getty Images

Як уникнути гниття помідорів

Хороша новина полягає в тому, що чорна гнилизна необов'язково знищить весь ваш урожаю. Якщо ви побачите ознаки гниття, потрібно швидко усунути зіпсовані плоди і вживати заходів, щоб зараза не пішла далі.

Вирощування помідорів, скріншот: YouTube
Вирощування помідорів, скріншот: YouTube

Добре поливайте помідори

Щоб отримати хороший врожай, ви повинні виливати не менше 1 літра води в день на кожен кущ. Постарайтеся, щоб вода потрапляла в ґрунт і на стебло, а також на плоди, і якнайменше - на листя рослини.

Додати мульчі

Розсипте шар органічної мульчі товщиною 1-2 см навколо основи рослини. Це допоможе грунту зберегти більше вологи, щоб запобігти висиханню між дощами та поливами. А ще мульча оберігатиме помідори від бур'янів. Можна використовувати солому, скошену траву, подрібнене листя або кору дерев.

Не перестарайтеся!

Занадто велика кількість добрив може призвести до прискорення росту рослин, але для циркуляції кальцію це може бути не дуже добре. І уникайте швидкого зростання рослин – у такому разі дефіцит кальцію неминучий. А щоб збільшити кількість поживних речовин, додайте в ґрунт шар перепрілого компосту перед посадкою. Він повільно виділятиме поживні речовини та покращуватиме структуру грунту.

Вирощування помідорів, скріншот: YouTube
Вирощування помідорів, скріншот: YouTube

Подбайте про коріння

Коріння необхідне поглинання кальцію, який запобігає чорну гниль. Намагайтеся не турбувати кореневу зону помідорів, щоб вона поглинала кальцій максимально. Не закопуйте кореневу зону рослини та тримайте її подалі від бур'янів.

Нагадаємо, від ожиріння до проблем із серцем: улюблений багатьма молочний продукт може підірвати здоров'я.

Раніше повідомлялося, пральний порошок або гель: переваги та недоліки кожного засобу.

Також, глюк мозку чи серйозна проблема? Експерт із психології розповів про ризики панічних атак.