В умовах критичної ситуації в енергетичній галузі України та частих стабілізаційних відключень електроенергії важливо знати, як зберегти заряд батареї ноутбука якомога довше.

Ось кілька ефективних порад, які допоможуть продовжити роботу вашого пристрою в умовах відсутності електроенергії.

Увімкніть економний режим

Перш за все, увімкніть економний режим харчування у налаштуваннях ноутбука. Цей режим дозволяє знизити споживання енергії, заощадивши до 20% ресурсу батареї. Хоча це може уповільнити роботу вашого ноутбука, він пропрацює значно довше.

Ноутбук. Фото: скрін youtube
Ноутбук. Фото: скрін youtube

Закрийте зайві програми

Закрийте всі непотрібні програми та служби, які ви не використовуєте в даний момент. Особливо це стосується енерговитратних компонентів, таких як Wi-Fi та Bluetooth, які можна тимчасово вимкнути, якщо вони не потрібні.

Популярні новини зараз
Виконавча служба не пощадить ухилянтів – заберуть квартиру і дружини теж Навіть до ПФУ йти не потрібно: кому автоматично призначать доплати до пенсії у серпні В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Проведіть калібрування батареї

Калібрування батареї допомагає уникнути перезарядки та різкого відключення. Рекомендується проводити калібрування кожні 2-3 місяці. Ось кроки, як це зробити:

  • Зарядіть ноутбук до 100% і залиште його підключеним до мережі на декілька годин.
  • Налаштуйте автоматичне відключення ноутбука, коли заряд досягне 5-15%.
  • Дочекайтеся повного розрядження батареї та автоматичного відключення ноутбука.
  • Повторно зарядіть ноутбук до 100% і включіть його.

Уникайте перегрівання та переохолодження

Оптимальна температура роботи ноутбука становить 10-35 градусів Цельсія. Переконайтеся, що вентиляційні отвори не забиті пилом, що може заважати охолодженню. Використовуйте спеціальні підставки для ноутбуків, щоб уникнути перегрівання, особливо якщо ви тримаєте його на колінах або м'яких поверхнях.

робота за ноутбуком, фото Pxhere
робота за ноутбуком, фото Pxhere

Вимикайте ноутбук з мережі

Не залишайте ноутбук підключеним до мережі після повної зарядки батареї. Це допоможе зберегти ресурс батареї та уникнути її перезарядки. Водночас не доводьте ноутбук до повної розрядки, що також може негативно вплинути на батарею.

Контролюйте яскравість екрану

Зниження яскравості екрану може значно зменшити споживання енергії. Регулюйте яскравість відповідно до умов освітлення, щоб зберегти заряд батареї.

Нагадаємо, Як вижити без холодильника та електроплити під час відключень світла – підготуйтеся заздалегідь

Раніше ми розповідали, що Yasno пояснили, чому не дотримуються графіки відключень

Також, Пропадає зв'язок разом зі світлом: експерт видав "геніальні" поради