За цей час з нечисленних інтерв’ю стало точно зрозуміло, які саме хочуть запропонувати суспільству зміни і як будуть зміцнювати довіру.

Перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін в своїх інтерв’ю детально розповів про ряд кроків, що мають зміцнювати довіру суспільства до МВС. Ми зібрали ці кроки і представляємо читачам.

Проект «відео-офіцер»

Один із ключових проєктів, який має змінити ставлення українців до правоохоронної системи, на думку нових очільників МВС – це відео-система Custody Records.

Такий собі «відео-офіцер». Система відеомоніторингу має на меті змінити територіальні відділки поліції до непізнаваності. Відеокамери мають з’явитися майже на кожному кроці, зміниться і сам підхід до зитраманих та його спілкування з адвокатами. Більше не буде традиційного «чергового», який постійно зайнятий і невідомо чим займається, але лише він є ланкою між людьми та слідчими. Людей будуть зустрічати, надаючи відповідний сервіс. Затриманих буде допитувати спеціальний офіцер з дотримання прав затриманих, який одразу уточнить чи були роз’яснені права затриманому, чи порушували його права.

Мету, яку поставила перед собою нова команда, запроваджуючи систему «Відео-офіцера» – мінімізація порушення прав людини під час затримання і разом з цим убезпечення поліцейських від можливих неправдивих звинувачень у протиправних діях.

Популярні новини зараз
Даніель Салем після довгої служби схилив Дашу Астаф'єву зайнятися тим, за чим скучив найбільше: "Так, почалося" Чеченці вирушили добровольцями в Україну, щоб допомогти ліквідувати росію: не хочуть асоціацій з TikTok-загоном Кадирова Стендап-комік Олександр Сас вирішив "хайпанути" і висміяв жінок у ЗСУ - вже попрощався з кар'єрою: "Погано пожартував" Екстрасенс Макс Гордєєв розповів, як окупанти намагатимуться знищити українців
Показати ще

«Вже пілотні версії цих програм допомогли нам врятувати життя трьох людей. За допомогою швидкого реагування офіцерів та відеомоніторингу – запобігли самогубству в Рівненський області, Київській та Луганській», - каже Євгеній Єнін.

Додаток для фіксації порушень ПДР

Мабуть одна із найунікальніших ініціатив – це впровадження застосунку за допомогою якого можна фіксувати порушення правил дорожнього руху самими водіями. Працюватиме цей додаток, як і GPS-навігатор, щоправда із додатковою функцією сповіщення про порушення правил дорожнього руху. Що цікаво, пропонується надати можливість отримувати частку від штрафу тим водіям, які посприяли в покаранні порушника.

«На першому етапі може йтися про проїзд на червоне світло, чи порушення правил проїзду залізничних переїздів, чи проїзд через подвійну смугу і так далі», - каже Єнін.

Поліцейський офіцер громади

Перші кроки запровадження цієї ініціативи вже дають свій результат, переконують в міністерстві, відбувається зростання довіри з 40% до 70%, який вже працює в конкретній місцевості. Тут міністерство виступає дружнім порадником та помічником в створенні таких офіцерів громади.